NachumHeiman.com:האתר של נחום היימן

נחום היימן - המיטב

בראשית דרכי כמלחין וכמפיק רצה הגורל והפגיש אותי עם זמרים וגופי ביצוע רבים שהיו בראשית דרכם. תחילת עבודתי עם הגבעטרון והקמת חמשיית גלבוע נולדו מתוך מקריות. זאב חבצלת ז"ל הטיל עלי להכין צוות אמנותי לפתיחת (תאמינו או לא) גני התערוכה בתל אביב (אשר אז היה עדיין שדה קוצים בפאתי תל אביב). לפתיחת גני התערוכה הלחנתי את השיר "לאן נושבת הרוח", השיר תפס ברדיו ומאיר הרניק ז"ל הזמין את חמשיית גלבוע ואת נחמה הנדל ז"ל למועדון הזמר הראשון שלנו ברדיו בירושלים.
המשורר נתן יונתן ז"ל שמע את "לאן נושבת הרוח" בקול ישראל וביקש את זאב חבצלת להפגיש אותנו. מאיר הרניק שמע כי נתן יונתן ואני מתחילים לעבוד ביחד וקבע טלפונית מועדון זמר בבית אלפא שבו הכרתי את חוה אלברשטיין. כשבועיים לאחר מכן הגיע אלי מכתבו של יורם טהרלב עם השיר "את ואני והרוח" ובאמצעותו הכרתי את צמד הפרברים, ומשם הדרך אל עליזה עזיקרי, צמד דרום ורבים אחרים היתה כבר כמעט סלולה.
בדיעבד, ממרומי שנתי השבעים ושתים אני חושב לפעמים מה היה קורה אלמלא אותו קו התחלה של פתיחת גני התערוכה, אינני מחפש היום תשובות לשאלה אשר כנראה אסור לה להשאל, קוראים לתשובה "גורלו של אדם" וגורלו של כל אחד מאתנו נקבע כנראה מלמעלה.
בדיוק באותה עת, הופיע בשמי עולם הבידור אדם יקר שענה לשם סיימון שמידט ז"ל אשר פתח חנות קטנה בגודל של מכולת שכונתית ליד בנק אוצר החייל (מול שוק הירקות הסיטונאי ברחוב חשמונאים) וקרא לה תקליטי CBS (בזכיון מחברת ענק אמריקאית שמסרה לסיימון רשות לפתוח סניף בישראל) ואני, כמפיק ומלחין עצמאי (וכקיבוצניק תמים שלא הבין את טעמו של עסק) הבאתי לCBS את חוה אלברשטיין, את צמד הפרברים, את צמד דרום, את עליזה עזיקרי, חלק מהפקות הגבעטרון (שירי המשורר יצחק קצנלסון) ועוד זמרים וגופי ביצוע שעלו לימים לגדולה.
וכך עברו להם השנים, ובכל פעם כשרציתי לכלול את חוה או את הפרברים או את עליזה או את צמד דרום באחד מתקליטורי האוסף שלי לא יכלתי כי "בדיוק" באותו זמן ראה אור האוסף האישי של כל אחד מהם . ושוב, כנראה התערב הגורל והחליט כי דווקא חגי תשרי של שנת 2005 היא השנה שבה צריך לראות אור אוסף המיטב שלי בחברת NMC (גילגולה של חברת CBS מן העבר הרחוק). כך, יחד עם המפיק והעורך ליאור מזרחי ראה אור האוסף עם כל השירים, המילים, הסיפורים והצילומים. שני תקליטורים עם 42 שירים המהווים חתך נאמן של זמרים ויצירה ויחד יוצרים תמונה יפה של חלק מיצירתי בתקופת ה"סיקסטיז והסבנטיז".
לבקשתי, הוספנו גם מספר שירים מן השנים האחרונות עם יהורם גאון, סי היימן (קרובת משפחה שלי) ואחרים ולרכבת הארוכה של "דומינו חיי". ובכך, נוספה קוביה נוספת לרכבת שהחלה לנוע בשבילי עמק יזרעאל עם הגבעטרון וחמשיית גלבוע וממשיכה לטוס על פסי הרכבת של חיי יצירתי עד לתקליטור הכפול של המיטב שלי שרואה אור בחגי תשרי של שנת 2005 .

כתוב במקרא כי "אין הנחתום מעיד על עיסתו" אך במקרה הזה (שהוא באמת מיוחד עבורי), הרשו לי לסטות מן המקרא לרגע ולאמר לכם כי מי שאוהב את שירי מוזמן להכנס לחנויות התקליטים או לחנות הוירטואלית שלנו, שם אני גם חותם על האוסף הזה שעליו גאוותי.

Copyright ©2012 כל הזכויות שמורות
[ניהול תוכן] [מפת האתר]
Powered by Smarty-3.1.12 and ApPHP MicroCMS Pro v3.9.x
שלום , אתה מחובר עם שם משתמש:
server:nachumheiman.com