NachumHeiman.com:האתר של נחום היימן

פרפרים בגשם

הפקת ג'אז-רוק על-פי לחנים של נחום היימן
פרוייקט קסום ויוצא דופן, שהוא תולדה של מפגש וחיבור נדיר בין אחד המלחינים החשובים והפוריים ביותר בזמר העברי נחום היימן לבין קורנל קובאץ' מלחין יגוסלבי בעל שם ועטור פרסים.
שני הענקים המוזיקליים מצאו חיש מהר שפה משותפת ו"פרפרים בגשם" היא תוצאה נפלאה של חיבור בין המוזיקה העממית הייחודית והאיכותית של נחום היימן עם היכולות ההפקתיות הנפלאות של קורנל שעיבד את כל הקטעים בתקליטור ואף ניגן בו את כל תפקידי הקלידים.
האלבום שזור כולו במקצבים אתניים בלקאניים שבורים של 7/8 והוא חוויה מוזיקלית צרופה של פולקלור משובח, החביב כל כך על האוזן הישראלית.
פרוייקט "פרפרים בגשם" מכיל שניים עשר קטעים אינסטרומנטלים המבוססים כולם על לחניו של היימן, חובבי הזמר העברי חדי האוזן יזהו בין הקטעים כמה משיריו הידועים ביותר של נחצ'ה: "שמלת כלולות", "תפילת הדייג", "המשולח", "מגדים", "ארץ שבעת המינים" ועוד. הקטעים האינסטרומנטלים בתקליטור המבוססים על לחנים אלה מעניקים לשירים הידועים הללו פן חדש, רענן ומעניין מה שהופך את ההאזנה לתקליטור לחגיגה אמיתית ומהנה.
הוקלט בלונדון (אולפני HMM) באמצע שנות השבעים ושותפים להפקתו מיטב הנגנים של התקופה, נגנים שברבות הימים העפילו את פסגת עולם הרוק בבריטניה:

קורנל קובאץ': נולד ביגוסלביה, שם קיבל חינוך מוזיקלי והפך לאחד המלחינים המובילים בתחום הפופ, ג'אז-רוק ומוזיקה לסרטים. עוד בטרם הגיע לאנגליה, זכה ב 18 תקליטי זהב, השתתף בתחרויות אירוויזיון והיה אורח בפסטיבלי הג'אז במונטריי (שוויץ).
פול רובינסון: מתופף בריטי בעל שם עולמי שזכה לשתף פעולה עם מיטב אמני הג'אז והרוק בעולם בשלושים וחמש השנה האחרונות ביניהם: פול מקרטני, ואן מוריסון, רוד סטיוארט, נינה סימון, יס ועוד רבים רבים וטובים.
ריצ'רד ג'יימס בורג'ס: מתופף בריטי נוסף בעל שם עולמי שבמהלך שנות השבעים היה חבר במספר הרכבי ג'אז-רוק שזכו להצלחה גדולה בבריטניה וארה"ב. בשנות השמונים נחשב לאחד מחלוצי עידן התופים האלקטרוני הממוחשב וברבות הימים הפך למפיק מוזיקלי נחשב שבצל קורתו חסו בין השאר: אדם אנט, להקת אמריקה, לו ריד, תומס דולבי קים ווילד ועוד. יצירותיו והפקותיו מעטרות עשרות סרטי קולנוע ותכניות טלוויזיה ידועות.
ג'ושי הירוטה: מלחין ונגן תופים יפני, שזכה להצלחה בכל אירופה ובמיוחד בבריטניה ונחשב לאחד מהמתופפים המובילים בעולם. כיום פועל ביפן ומשתף פעולה עם מוטב התזמורות הפילהרמוניות במדינה שמרבות לנגן מיצירותיו המופלאות.
תום בליידס: גיטריסט וירטואוז שנחשב בשנות השבעים לאחת מההבטחות הגדולות בתחום הג'אז-רוק. לאחר פרוייקט "פרפרים בגשם", הפך בליידס לאחד מנגני האולפן המבוקשים ביותר בבריטניה וניגן בעשרות הפקות בינלאומיות שזכו להצלחה רבה בכל רחבי העולם.
קולין הודג'קינסון: נחשב היום לאחד מנגני הבאס המובילים בעולם, ניגן עם מיטב האמנים בבריטניה לאורך השנים ועד היום ידוע בבריטניה כאגדת באס. בין השאר היה חבר בהרכבים BACKDOOR, WHITESNAKE, JAN HAMMER BAND ועוד. הקליט עשרות אלבומי סולו שזכו לשבחים בכל העולם.
אנדי פאסק: נגן באס אגדי בעל שם עולמי, היה חבר בהרכב הג'אז - רוק הנודע LANDSCAPE ובהרכבי ג'אז מפורסמים אחרים. היום ידוע בעולם כאחד המלחינים המבוקשים בעולם בעיקר בתחום המוזיקה לסרטים.

Copyright ©2012 כל הזכויות שמורות
[ניהול תוכן] [מפת האתר]
Powered by Smarty-3.1.12 and ApPHP MicroCMS Pro v3.9.x
שלום , אתה מחובר עם שם משתמש:
server:nachumheiman.com